O nas

Naszą misją jest zapewnienie pacjentom interdyscyplinarnej opieki medycznej świadczonej w domu pacjenta.

Jesteśmy firmą działającą w branży medycznej od 2014 roku. Od początku powstania Siloe mieliśmy jeden cel – pomagać osobom chorym i niepełnosprawnym i ich rodzinom.

Nasza działalność jest wielowymiarowa – świadczymy usługi opieki medyczne w zakresie  opieki paliatywnej i hospicyjnej (Poradnia Medycyny Paliatywnej, Zespół Domowej Opieki Paliatywnej), usługi psychologiczne. Ponadto prowadzimy sklep medyczny i wypożyczalnię sprzętu medycznego.

Swoje działania koncentrujemy na poprawie jakości życia naszych pacjentów i ich rodzin, łagodzeniu cierpień fizycznych, psychicznych i duchowych. Obejmujemy opieką pacjentów z poszanowaniem ich przekonań osobistych i religijnych. Nasz zespół tworzą wykwalifikowani lekarze, pielęgniarki, psycholodzy i rehabilitanci, ludzie z pasją i doświadczeniem.

Opieką paliatywną nazywamy całościową, wszechstronną opiekę a także leczenie objawowe pacjentów, którzy chorują na nieuleczalne, postępujące choroby nowotworowe,  ale również na niektóre choroby nienowotworowe w znacznym stopniu ograniczające życie chorych. Stosowane leczenie chorych obejmuje zapobieganie i uśmierzenie bólu oraz innych objawów somatycznych, towarzyszących postępującej chorobie oraz łagodzenie cierpień psychicznych, duchowych i socjalnych.

Zapewniamy opiekę lekarską, pielęgniarską, zabiegi rehabilitacyjne oraz wsparcie psychologiczne pacjentów i ich rodzin w okresie choroby i osierocenia.

Usługi medyczne  z zakresu  Poradni Medycyny Paliatywnej oraz Zespołu Domowej Opieki Paliatywnej świadczy Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Siloe. Świadczenia   są dla pacjentów bezpłatne, realizowane w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Podstawowe informacje dot. opieki paliatywnej

ZESPÓŁ DOMOWEJ OPIEKI PALIATYWNEJ

Hospicjum domowe  to specjalistyczna opieka medyczna, skupiająca się na leczeniu objawowym, wspomagająca POZ.

Świadczenia Zespołu Domowej Opieki Paliatywnej /Hospicjum domowego realizowane są w formie wizyt domowych lekarzy, pielęgniarek, psychologów i rehabilitantów.

Wizyty lekarza odbywają się co najmniej 2x w miesiącu, z kolei wizyty pielęgniarki odbywają się co najmniej 2x w tygodniu, a w przypadku kroplówek, wstrzyknięć – częściej, nawet codziennie. Psycholog zazwyczaj odbywa wizyty nie częściej niż 1x w tygodniu, a fizjoterapeuty nie częściej niż 1-2x w tygodniu.

PORADNIA MEDYCYNY PALIATYWNEJ

Z naszej Poradni mogą skorzystać osoby, cierpiące na silne bóle, nie potrzebujące jednak intensywnej opieki w domu. Najważniejszymi zadaniami naszej Poradni jest minimalizowanie oraz leczenie bólu, zmniejszenie objawów choroby takich jak brak apetytu czy występowanie duszności, leczenie objawów występujących po radioterapii i chemioterapii, wykonywanie koniecznych badań czy też pomoc psychologiczna.

Opieka w poradni odbywa się w formie porad lekarskich, a jeśli jest taka potrzeba również pielęgniarskich i psychologicznych w ambulatorium lub w domu pacjenta.

  • Wizyty lekarza odbywają się w zależności od potrzeby,  nie częściej 2x w miesiącu.
  • Wizyty pielęgniarki odbywają się w zależności od stanu zdrowia pacjenta (w zależności od potrzeby, nie częściej niż 1 x w tygodniu)
  • Wizyty psychologa odbywają się nie częściej niż 1x w tygodniu;

Ponieważ jest to opieka medyczna refundowana przez NFZ pacjent będący pod opieką Hospicjum domowego nie może korzystać jednocześnie z:

  • pielęgniarskiej opieki długoterminowej domowe
  • rehabilitacji w warunkach domowych
  • zespołu domowego leczenia tlenem

Pacjent/rodzina korzystając z refundowanej opieki paliatywno-hospicyjnej zobowiązany jest do informowania personelu o wszelkich hospitalizacjach, pobytach poza miejscem zamieszkania (radioterapię, chemioterapię oraz wizyty w poradniach. Na czas hospitalizacji pacjenta, opieka hospicyjna jest zawieszona. Opieka może być sprawowana w czasie chemioterapii/radioterapii paliatywnej jednoczasowo przez ośrodek leczący oraz pod warunkiem dostarczenia zaświadczenia, że jest to radioterapia/chemioterapia paliatywna, i że jest podawana w trybie ambulatoryjnym.

W ramach Zespołu Domowej Opieki Paliatywnej pacjenci mogą nieodpłatnie wypożyczyć sprzęt (kule, laski, balkoniki, chodziki, koncentratory tlenu – po zleceniu lekarskim, pompy infuzyjne –  po zleceniu lekarskim, ssaki elektryczne, wózki inwalidzkie, inhalatory – po zleceniu lekarskim). Aby wypożyczyć sprzęt należy zgłosić tę informację do rejestracji/biura NZOZ Siloe bądź pielęgniarce prowadzącej.

Prosimy o odbiór sprzętu w rejestracji NZOZ Siloe – wtedy mogą Państwo zobaczyć sprzęt, dobrać rozmiar, otrzymać instrukcję oraz podpisać umowę nieodpłatnego wypożyczenia. W przypadku gdy nie będzie potrzeby używania danego sprzętu prosimy o jego zwrot do biura w godzinach pracy rejestracji. Na miejscu uzyskają Państwo pokwitowanie odbioru sprzętu.

W razie jakichkolwiek problemów, prosimy o kontakt pod nr tel. (34) 300-00-33